Expedice Mikuláš

Expedice Mikuláš – lyžařský zájezd pro rodiny s dětmi se letos konal již po 10.(!) a to v rakouském Tauplitzu v termínu 8.-12.12. 2017 a zúčastnilo se jej celkem 22 dospělých a 28 dětí.

Expeditéři

Hned první den napadlo cca 30cm nového sněhu a tak byl příjezd na hotel Alpine Arnika ztížen. Dobrodružství jsme zažili také hned první den lyžování, kdy kvůli povětrnostním podmínkám byly zastaveny veškeré lyžařské vleky a na hotel jsme se museli dostat autobusem. Pro děti skvělý zážitek hned ze začátku pobytu. Během týdne se nám sluníčko vyhýbalo, ale sněhové podmínky pro lyžování byly perfektní a dokonalý lyžařský zážitek umocňovalo 42km sjezdovek. Lyžařský výcvik probíhal dopoledne i odpoledne a zúčastnili se jej nejen děti, ale i odvážlivci z řad rodičů. Zájemci si také mohli vyzkoušet lyže Elán, včetně freestyle lyží, které se do čerstvě napadnutého prašanu perfektně hodily.

Tauplitz

Pro všechny účastníky byl připraven i večerní program. Děti soutěžily v překážkové dráze zatímco rodiče soutěžili v přípravě drinků o degustační balíčky kávy z brněnské pražírny Rebelbean. Hlavním překvapením pobytu se stala návštěva Mikuláše, Čerta a Anděla, kteří si přichystali řadu sportovních, tvořivých i logických úkolů. Odměnou pro děti i dospělé byly mikulášské balíčky plné dobrot. Jelikož Expedice Mikuláš se konala již po desáté, proběhla i oslava tohoto kulatého výročí. Oslava proběhla ve velkém stylu s ohňostrojem a dortíky.

Všem účastníkům děkujeme a těšíme se na příští, již 11. ročník Expedice Mikuláš v prosinci 2018!

Dortíky na oslavu 10. výročí Expedice Mikuláš
Výcvik
Výcvik
výcvik