Exkluzivní rozhovor o Newman School s Markem

V čem je vlastně Newman School jiná sportovní škola a jaké to je být vrcholným managerem v této oblasti? Zeptali jsme se Marka, člověka z řad nejvyšších.

Ahoj Máro. Ty pracuješ v Newman school dlouho a jsi alespoň dle mého názoru nejvýraznější osobou Newman school. Mohl bys popsat co vlastně je Newman school? Jak to vlastně celé děláte?

Newman school není jenom sportovní škola, je to velká rodina mladých lidí, kteří se snaží dělat věci srdcem. Žijeme sportem a chceme, aby se i naši klienti sportem bavili a odnášeli si z našich akcí krásné zážitky. Je to skvělý a je to dřina, ale stojí to za to ! Pořád ve střehu, hodně cestování, poznávání nových lidí a přátel. To mě baví !  Newman school je živý organismus. Něco, co se pořád vyvíjí a formuje. Děláme co nás baví a předáváme to dál. Každý jsme jiný, ale dohromady tvoříme organismus, který žije.

 

Newman je na trhu 10 let. Vnímáš mládež a děti jinak a je v dnešní době tabletů a světa mezi čtyřmi stěnami složitější děti zaujmout? Přece jen je to Vaše nejsilnější skupina klientů.

Určitě se to za dobu co to děláme změnilo. Děti mají zase o možnost víc být doma a může být těžší je dostat ven. Celé to ale vnímám tak, že děti se dají zaujmout, když je chceš zaujmout. Venku je tolik možností co dělat, nebo co vidět, jen je potřeba mít trošku fantazii a předat to dětem. V poslední době je to velké téma, všude se o tom píše a dělají se různé průzkumy. Rodiče vnímají velký vliv tabletů a počítačů a snaží se dělat hodně proto, aby jejich děti byly venku. Já když jsem dostal svůj první počítač, tak jsem se od něj nemohl odtrhnout. smích

 

Pořádáte akce celoročně. Co je největším tahákem v tomto období, když začalo jaro a léto. Co by si v tomto čase maminky a tatínci neměli nechat ujít pro své ratolesti?

Je to tak, jedeme pořád 🙂 Hned potom co jsme sundali lyžáky a lyže z nohou je tu jaro, takže obouváme kolečkové brusle, longboardy a kola. Máme řadu programů na výuku těchto sportů jak pro školy tak pro rodiny s dětmi. Každý týden probíhají v Brně i Olomouci pravidelné lekce výuky inline bruslení, skákacích bot a jízdy na kole. Jste všichni vítáni ! Super jsou také určitě víkendové bikové kempy pro rodiny s dětmi v Jedovnicích a Jeseníkách. Velkou novinkou této sezóny jsou surfařské kempy na severu Španělska.

Zmiňuješ surfařské kempy. Jak tento nápad vznikl? Není to pro čechy až příliš velká exotika?

Je to tak exotika to je, ale čím dál více Čechů žije u oceánu a živí se surfováním po celém světě. Je to možná tím že nemáme oceán ani moře tak nás to tam táhne 🙂 V posledních pár letech zažívá u nás surfing velký boom tak jsme i my před pár lety vyrazili k oceánu. Objevili jsme tam skvělou bandu lidí, kteří provozují surfovou základnu Wildhouse a tam to celé začalo. Sever Španělska je nádherný a kdo by chtěl zažít Nový Zéland Evropy tak je to přesně to místo ! Písečné pláže, vlny pro všechny začínající i pokročilé, zelené hory, zátoky, super víno a ty dary moře, ty jsou !

Líbí se mi Vaše programy pro školy, jako je kroužek Bruslení za školou, o který je velký zájem.  Pracujete ale i s veřejností. Co se vlastně na bruslích můžu u Vás naučit? Přece jen musí být spousty lidí, kteří si myslí, že na tuto disciplínu není třeba instruktora.

Bruslení je v podstatě hrozně jednoduché, stoupneš si a nějak jedeš. Problém přichází ve chvíli, kdy chceš zabrzdit a najednou by se instruktor hodil. Takže učíme od prvních krůčků děti i dospělé, přes brždění, otáčení, freestyle a rychlobruslení. Máme pravidelné lekce každý týden v Brně i Olomouci. Je to moc fajn sport a hodně oblíbený 🙂

 

Vnímám tě jako velkého sportovce. Vím, že jsi dobrý ve všech Vámi nabízených odvětvích. Všichni Vaši instruktoři musí být sportovně takto zdatní? Jak si vybíráte lidi do týmu?

Určitě by měl mít budoucí instruktor rád sport jako takový, chtít se bavit a mít chuť se učit novým věcem. Není podmínkou vše umět, ale chtít se učit a být lepší. Každý jsme nějaký, ale dohromady tvoříme Newman family. Rodinu, která funguje jako živý organismus, tak si každý u nás může najít to své místo, třeba i mimo sport 🙂

 

Jasně, dejme tomu že se teď chci dostat do týmu, jako návod pro případné zájemce… Co pro to musím udělat a hledáte i teď aktuálně nové členy do týmu?

Je to úplně jednoduché ! Určitě hledáme, práce je čím dál víc, takže kdo rád komunikuje s lidmi a sportuje je určitě vítán a stačí se ozvat komukoliv z Newman family, nebo na našem webu vyplnit dotazník a mi se brzy ozveme 🙂 Rádi mezi sebou uvítáme nové tváře Newman family.

 

Díky Marku a přeji ať se daří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *