LONGBOARD / PENNYBOARD

Obojí vzniklo z klasického skateboardu, jsou mezi nimi ale podstatné rozdíly. Víte, v čem se od sebe liší longboard a pennyboard? To první je, jak sám název napovídá (long = anglicky dlouhý), delší verzí skateboardu. Naopak pennyboard je malý, lehký a poměrně skladný.

vhodné pro děti od 5 let

Aktuální tábory

VŠE ()
OLOMOUC ()
BRNO ()

SKATEBOARD VS „PENNY“ A „LONG“

Každý vyžaduje jinou míru zručnosti a fyzické zdatnosti. I když působí jízda na desce se čtyřmi kolečky jako hračka, vyžaduje koordinaci, správné pohyby a hlavně rovnováhu. Základy i závodní techniku učí v Newman School instruktoři, kteří na „prknech“ strávili řadu let.

Šedesátá léta dvacátého století. Až sem sahají kořeny skateboardingu. Spojené státy americké zasáhl boom surfování a surfaři v přímořských lokalitách Santa Monica a Venice Beach hledali vyžití pro dny, kdy nemohli vyrazit na moře. Zároveň ve skateboardu objevili rychlý a levný dopravní prostředek.

Postupným vývojem skateboardingu a také díky zrodu snowboardingu vznikl během několika let předchůdce dnešního longboardu. Skateboardisté započali novou éru, a longboardy byly teprve jejím začátkem. Postupem času přišla řada vychytávek a zdokonalení, nakonec světlo světa spatřil i pennyboard.

Ten svůj název převzal od australské společnosti Penny Skateboard, která v roce 2010 začala s výrobou skladnějších plastových „prken“. Označení pennyboard se rozšířilo a dnes jím nazýváme všechny malé skateboardy s plastovou deskou.