Pro školy

SLUŽBY PRO ŠKOLY

Výlety Hlubočky

Pořádáme pravidelné školní výlety do Ski Areálu Hlubočky, vzdáleného jen 15  kilometrů od Olomouce. Oblíbený turistický cíl nabízí kromě zimních radovánek i řadu dalšího vyžití, a zdaleka ne jen v zimě. Hlubočky jsou díky své poloze ideálním místem k pořádání školních výletů do přírody.

Program výletu volí naši školení instruktoři, kteří mají s jejich organizováním letité zkušenosti, podle věku dětí. V Newman School je pro nás vždy na prvním místě bezpečí dětí a také to, aby se cítily dobře a odjížděly z pobytu s nezapomenutelnými zážitky.

Během dopoledne děti prožijí dobrodružství na několika stanovištím rozmístěných po celém Ski Areálu. Vyzkouší si například překonávání nízkých lanových překážek, jízdu na koloběžkách, lukostřelbu i další pohybové hry a také několik úkolů s živými zvířaty.

Každý úkol plní děti kolektivně, tím rozvíjí skupinové myšlení, učí se spolupracovat a brát ohledy na potřeby svých kamarádů. Ve skupině vrstevníků děti ztrácejí stud a případný strach, který mohou mít z odloučení od rodičů nebo z některých sportů a úkolů, se kterými dosud neměly zkušenosti.

Ze zmíněných důvodů je vhodné zážitkové výlety zařadit na začátek školního roku. Děti během nich mají jedinečnou příležitost skamarádit se v mimoškolním prostředí a upevnit vzájemné vztahy se spolužáky. S kolektivem, ve kterém se cítí přirozeně a příjemně, zvládají školní rok mnohem lépe.

Na výlety do Hluboček připravili naši zkušení instruktoři šest tematických programů, ze kterých můžete vybírat. Kromě rozdílných námětů se programy liší i věkem účastníků, některé výlety jsou vhodnější pro mladší děti od 3 do 7 let, jiné zase pro ty starší, a to až do 15 let.

Výlety je možné rozšířit o:

 • odpolední cestu na koloběžce do Olomouce (pro děti od 8 let)
 • bobovou dráhu
 • odpolední program
 • oběd

Doprava na programy:

 • vlakem
 • pravidelnou autobusovou linkou
 • soukromým autobusem, který vám pomůžeme zajistit

Vybírat můžete z následujících programů:

VÝLET ZA SKŘÍTKEM HLUBÍNKEM  (3-7 let)

Děti se ocitají ve světě skřítků a objevují jejich život. Ve skupince s vedoucím skřítkem putují po stanovištích a plní úkoly, díky kterým rozvíjí své vědomosti, fyzickou kondici i smysly. Skupinová práce na úkolech podporuje stmelování kolektivu a vzájemné pomáhání a empatii. Děti musí například zdolat lanovou překážku, poznat ingredience k vaření, přenést písek k vybudování domečku nebo najít cestu ven z bludiště. Po splnění všech úkolů už zbývá jen najít skřítkův poklad.

VÝLET „CO SE DĚJE V HLAVĚ“ (3-7 let)

Děti během putování ve skupinách zjišťují, jak funguje lidský mozek. Každé ze stanovišť, která musí na své cestě navštívit, představuje jedno centrum mozku – centrum vjemů, logiky, jemné a hrubé motoriky nebo třeba centrum smyslů. Vždy je čeká série úkolů, u kterých musí zapojit nejen mysl, ale i celé tělo. Pokud si neví rady, na pomoc jim přispěchá vědátor.

VÝLET „MALÝ POLICISTA“ (4-9 let)

Program probíhá na dopravním hřišti ve Ski Areálu Hlubočky, kde děti plní úkoly s naším dopravním policistou. Učí se základní pravidla chování na silničních komunikacích, zkouší jízdu na koloběžkách nebo odrážedlech. Kromě výuky zábavnou formou je pro ně připraveno i nespočet her a soutěží.

VÝLET „TROSEČNÍK“ (6-15 let)

Skupinka dětí ztroskotává na opuštěném ostrově a jejich jedinou možností na záchranu je mapa. Dokážou ji ale poskládat? Aby se dostaly domů, musí společnými silami vyřešit několik úkolů. Čeká na ně například střelba z luku, překonávání lanového mostu, úkoly s živými zvířaty nebo poznávání rostlin. U některých stanovišť děti vyzkouší dorozumívání Morseovou abecedou.

VÝLET „LEDOVCOVÁ STEZKA“ (6-13 let)

Z dětí je expediční skupina, která během cesty k vrcholku hory překoná  různé nástrahy přírody. Naučí se zacházet s foukací pistolí, zadovádí si na laně a čeká je řada logických a pohybových her.

VÝLET „CESTA DO NEZNÁMA“ (8-15 let)

Mají Vaše děti rády netradiční výlety? Co si třeba společně vyrazit na koloběžkách? Během cesty je naučíme pravidla silničního provozu a také základy první pomoci. Ani tento výlet ale není jen o učení – celý den provází malé výletníky hry a soutěže, během kterých navíc zúročí vše, co už se stihli naučit.

Výlety olomoucké Poděbrady

Pořádáme výlety do malebného prostředí Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Litovelské Pomoraví. Ta je proslulá svými lužními lesy, říčními rameny i výskytem vzácných zvířat a rostlin. Přírodní koupaliště s okolím nabízí ideální podmínky pro školní výlety.

Zázemí našich programů najdete přímo v Chráněné krajinné oblasti u jezera Poděbrady. Děti zde prožijí nezapomenutelné chvíle a dobrodružství, na která jen tak nezapomenou. Naším cílem je, aby se cítily bezpečně, příjemně a odjížděly s nezapomenutelnými zážitky.

Program výletu volí naši školení instruktoři podle věku dětí. S organizováním školních výletů a táborů mají letité zkušenosti. V Newman School vždy děláme maximum pro to, aby se děti bavily, vyrazily do přírody a objevily kouzlo sportu. Na prvním místě je pro nás spokojenost dětí a samozřejmě jejich bezpečnost.

Během připraveného programu je čeká řada úkolů, které musí společnými silami splnit. Tím rozvíjí skupinové myšlení, učí se spolupracovat a brát ohledy na potřeby svých kamarádů. Ve skupině vrstevníků děti ztrácejí stud a případný strach, který mohou mít z odloučení od rodičů.

Ze zmíněných důvodů je vhodné zážitkové výlety zařadit na začátek školního roku. Děti během nich mají jedinečnou příležitost skamarádit se v mimoškolním prostředí a upevnit vzájemné vztahy se spolužáky. S kolektivem, ve kterém se cítí přirozeně a příjemně, školní rok mnohem lépe zvládají.

Na výlety k přírodnímu koupališti Poděbrady připravili naši zkušení instruktoři dva tematické programy, ze kterých můžete vybírat. Kromě rozdílných námětů se programy liší i věkem účastníků, první je vhodný pro děti od 4 do 7 let, druhý pro ty starší do 13 let.

Vybírat můžete z následujících programů:

PUTOVÁNÍ ZA VODNÍKEM  (4-7 let)

Na topole nad jezerem seděl vodník podvečerem: „Sviť měsíčku, sviť, ať mi šije niť.“

Vodníka jako z veršů Karla Jaromíra Erbena potkají děti při své cestě malebným Litovelským Pomoravím. Společnými silami plní úkoly a překonávají vodníkovy nástrahy, aby z jeho spárů osvobodily co nejvíce pohádkových bytostí. Během zachraňování poznávají život některých často i ohrožených druhů živočichů.

 

LOV NA LOCHNESKOU PŘÍŠERU (7-13let)

Lochneská příšera je bájné stvoření, které údajně žije ve vodách skotského jezera Loch Ness. Spatřit Nessie, jak ji skotové nazývají, je ale téměř nemožné. Nad hladinu vyplouvá jen vzácně. Badatelé a dobrodruzi z celého světa za ní proto k jezeru putují a doufají, že právě jim se lochnesku podaří ulovit. Stejný cíl mají i děti. Aby byl jejich lov na příšeru úspěšný, osvojují si během dne lovecké dovednosti a učí se vzájemně spolupracovat. I děti totiž ví, že na Nessie je potřeba zkušeného týmu lovců.

Výlety je možné rozšířit o:

 • odpolední cestu na koloběžce do Olomouce (pro děti od 8 let)
 • odpolední program
 • oběd

Doprava na programy:

 • vlakem
 • pravidelnou autobusovou linkou
 • soukromým autobusem, který vám pomůžeme zajistit

 

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Škola v přírodě je jedním z nejoblíbenějších výletů mezi školáky. O tradiční několikadenní pobyt v přírodě by neměl být ochuzen žádný z nich. Během výletu zažívají se svými spolužáky spoustu zábavu, učí se spolupracovat v kolektivu a zkouší nové sporty a hry.

Na školu v přírodě většina dětí vzpomíná celý život. Tým Newman School dělá maximum pro to, aby si z pobytu odnášely pouze dobré vzpomínky, radost a hromadu nezapomenutelných zážitků. Naší odměnou je dětský úsměv a smích. Pamatujete si ještě vy na svoji první školu v přírodě?

V Newman School šijeme pobyty v přírodě na míru školám, třídám, ale i konkrétním dětem. Náš početný tým instruktorů má s organizováním výletů letité zkušenosti. Sestavujeme atraktivní zážitkové programy, a to jak na jednotlivé dny, tak na celý pobyt.

Během školy v přírodě zajistíme vše tak, aby byla práce pedagogických pracovníků co nejsnazší. V naší režii můžete nechat nejen zábavný program pro děti, ale i další organizační věci, které jsou pro hladký průběh školy v přírodě nezbytné.

 

VYSLOVTE PŘÁNÍ A ZBYTEK NECHEJTE NA NÁS

Svěřte vaši třídu z prvního nebo druhého stupně základní školy do našich rukou. Na základě požadavků vytvoříme program podle vašich představ, nabitý sportovními zážitky, dobrodružstvím a zábavou. Instruktoři Newman School jsou zkušení profesionálové, které práce s dětmi baví.

Během skupinových aktivit se děti učí pracovat v kolektivu a brát ohledy na potřeby a pocity svých kamarádů. Ve skupině vrstevníků děti ztrácejí stud a případný strach, který mohou mít z odloučení od rodičů nebo z některých sportů a úkolů, se kterými dosud neměly zkušenost.

Škola v přírodě je pro žáky základních škol v mnoha ohledech skvělou příležitostí. Během týmových her a soutěží děti stmelují kolektiv, upevňují vzájemné vztahy a poznávají se i v prostředí mimo školu. Během pobytu zároveň zkouší být soběstační a posilují vztah k přírodě a ke sportu.

Místo pobytu: Pokud máte své oblíbené středisko, rádi za vámi přijedeme. V opačném případě je tady náš zkušený tým, který vám s výběrem rád poradí a na základě vašich požadavků vybere nejvhodnější lokalitu či zařízení.

 

Možnosti programu:

Program 1x denně

Program 2x denně

Program 3x denně

Škola v přírodě nabitá sportem, hrami, soutěžemi a řadou dalších aktivit. Naším cílem je, aby byl program pro děti zajímavý, zábavný a užily si při něm spoustu zábavy, dobrodružství a pohodových chvilek.

 

Co děti čeká? Ze sportovních aktivit například výlety na koloběžkách, lukostřelba, překonávání nízkých lanových překážek, výuka na skákacích botách nebo jízda na in-line bruslích, longboardech či pennyboardech. Dále spousta týmových her jako badminton nebo pétanque a v neposlední řadě také večerní táborák nebo diskotéka.

Rádi vám pomůžeme zajistit také dopravu a stravování na školu v přírodě. Věříme, že na základě společných konzultací najdeme pro vaši školu a děti to nejlepší možné řešení.

Žádné produkty
cs_CZCzech
cs_CZCzech