ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Škola v přírodě je jedním z nejoblíbenějších výletů mezi školáky. O tradiční několikadenní pobyt v přírodě by neměl být ochuzen žádný z nich. Během výletu zažívají se svými spolužáky spoustu zábavu, učí se spolupracovat v kolektivu a zkouší nové sporty a hry. Na školu v přírodě většina dětí vzpomíná celý život. Tým Newman School dělá maximum pro to, aby si z pobytu odnášely pouze dobré vzpomínky, radost a hromadu nezapomenutelných zážitků. Naší odměnou je dětský úsměv a smích. Pamatujete si ještě vy na svoji první školu v přírodě?

VYSLOVTE PŘÁNÍ A ZBYTEK NECHEJTE NA NÁS

Svěřte vaše děti z mateřské nebo základní školy do našich rukou. Připravili jsme pro vás několik nabitých programů, ze kterých lze vybírat. Programy lze kombinovat a doplňovat o další aktivity podle vašich představ. Vaše škola v přírodě tak bude plná dobrodružství, sportovních zážitků a zábavy.

Během skupinových aktivit se děti učí pracovat v kolektivu a brát ohledy na potřeby a pocity svých kamarádů. Ve skupině vrstevníků děti ztrácejí stud a případný strach, který mohou mít z odloučení od rodičů nebo z některých sportů a úkolů, se kterými dosud neměly zkušenost. Škola v přírodě je pro děti v mnoha ohledech skvělou příležitostí. Během týmových her a soutěží dochází ke stmelování kolektivu, upevnění vzájemných vztahů a poznání se mimo školní prostředí. Během pobytu zároveň zkouší být soběstační a posilují vztah k přírodě a ke sportu.

Kompletní školu v přírodě i s ubytováním pro vás rádi zajistíme v našich lokalitách; Jedovnice, Vranovská přehrada, Koněšín, Kunčice, Karlov nebo na Horní Bečvě.
Pokud máte svoji oblíbenou lokalitu, rádi za vámi přijedeme.

Program 1x denně | Program 2x denně | Program 3x denně

Škola v přírodě nabitá sportem, hrami, soutěžemi a řadou dalších aktivit. Naším cílem je, aby byl program pro děti zajímavý, zábavný a aby si děti při něm užili spoustu zábavy, dobrodružství a pohodových chvil. Do své školy v přírodě můžete zařadit také výuku in-line bruslení, skateboardingu nebo cyklistiky a koloběžkování, hraní archery game nebo nerf. Veškeré vybavení zajistíme i pro děti, které svoji vlastní výbavu nemají. Stačí vyslovit své přání našim specialistům na školy v přírodě. Rádi vám pomůžeme zajistit také dopravu a stravování na školu v přírodě. Věříme, že na základě společných konzultací najdeme pro vaši školu/školku a děti to nejlepší možné řešení.

PROGRAMY PRO ŠKOLU V PŘÍRODĚ PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY

PIRÁTI Z KARIBIKU

K nalezení pirátského pokladu vede jediná cesta a to přes moře. Děti budou muset projít všemi úkoly, nástrahami a hádankami aby získali správné souřadnice a mohli doplout k ostrovu s pokladem.

Je nalezení pokladu doopravdy výhra?  

Program se zaměřuje na budování spolupráce ve třídě a rozvoj skupinových dovedností. Pod vedením moderátora se třída postaví zákeřným pirátským nástrahám.

Do programu je možné zařadit výuku:

in-line bruslení/ cyklistiky/ skateboardingu/ koloběžkování/ nerf/ archery game 

   PEVNOST BOYARD

   K získání pokladu otce Fura vede jediná cesta… projít všemi úkoly, nástrahami a hádankami připravenými v Pevnosti Boyard, získat klíče k pokladnici a heslo, které poklad uvolní. Ale pozor! Otec Fura vám to rozhodně jednoduché dělat nebude.

   Program se zaměřuje na budování spolupráce ve třídě a rozvoj skupinových dovedností. Pod vedením moderátora se třída postaví zákeřným úkolům Otce Fura, který svými úkoly brání poklad pevnosti Boyard.

   Do programu je možné zařadit výuku:

   in-line bruslení/ cyklistiky/ skateboardingu/ koloběžkování/ nerf/ archery game 

     INDIÁNSKÉ LÉTO

     Představte si americký kontinent v době, kdy ho obývali domorodí občané – indiáni. Poznejte Vinnetoua, Nšo-či, Ribanu nebo Old Shatterhanda. Vyrobte si originální čelenku, ulovte divou zvěř, naučte se orientovat a nenápadně pohybovat v přírodě, chraňte svou osadu, zastřílejte si z luku a osvojte si spoustu dalších dovedností, které uměli domorodí občané Ameriky při hledání bájného pokladu Apačů.

     Program se zaměřuje na budování spolupráce ve třídě a rozvoj skupinových dovedností. Děti se naučí tančit a bojovat, od náčelníka kmene Apačů získají své pravé indiánské jméno, a při rozmanitých dobrodružstvích odhalí poklad kmene Apačů.

     Do programu je možné zařadit výuku:

     in-line bruslení/ cyklistiky/ skateboardingu/ koloběžkování/ nerf/ archery game

       ÚNIK Z DIVOČINY

       V divočině, na zapomenutém ostrově, vládne král Auris, který je pro mnohé představitelem Boha ostrova. Nadpřirozené vlastnosti mu dodávají tři předměty. Předměty mu odcizil čaroděj Brokulus a ostrov se dostává do špatných rukou. Dochází zde voda, jídlo a dějí se tajemné věci. Jednotlivé skupiny domorodců se snaží z ostrova zachránit, dostat se pryč a pomoci králi získat zpět kouzelné předměty.

       Program se zaměřuje na budování spolupráce ve třídě a rozvoj skupinových dovedností. Pod vedením krále Aurise se třída postaví čarodějovi a bude se snažit osvobodit ostrov od zlých časů. Čaroděj jim však situaci zjednodušovat nebude.

       Do programu je možné zařadit výuku:

       in-line bruslení/ cyklistiky/ skateboardingu/ koloběžkování/ nerf/ archery game

         HARRY POTTER

         Nastupte na Bradavický expres a staňte se žáky kouzelnické školy čar a kouzel v Bradavicích. Intenzivní kurz obrany proti černé magii, základy lektvarů, jasnovidectví nebo kouzelné formule z vás učiní uznávané kouzelníky. Ve volných chvílích si zajdeme na máslový ležák a zahrajeme si famfrpál.

         Program se zaměřuje na budování spolupráce ve třídě a rozvoj skupinových dovedností. Děti jsou rozděleny do příslušných kolejí pomocí čarovného klobouku a poslouchají úkoly nejmocnějšího čaroděje Brumbála.

         Do programu je možné zařadit výuku:

         in-line bruslení/ cyklistiky/ skateboardingu/ koloběžkování/ nerf/ archery game 

           HRY BEZ HRANIC

           Soutěžní duch nastoupil do všech týmů, které se na velké soutěže sjeli z celého světa! Jednotlivé soutěže ale neznají své meze a je potřeba hodně spolupráce, aby tým zvítězil. Úkoly prověří fyzické i duševní schopnosti celé třídy a děti rozhodně pobaví. Pobyt mezi týmy z různých koutů světa děti obohatí o poznání řady cizích kultur.

           Program je zaměřen na budování fair play chování dětí, budování spolupráce a poznávání různých států světa. Každý tým má na starost seznámit ostatní s historií své země, zvyklostmi, zajímavostmi a celkově svojí kulturou. Vše hodnotí rozhodčí Blek, který má ve hrách největší slovo.

           Do programu je možné zařadit výuku:

           in-line bruslení/ cyklistiky/ skateboardingu/ koloběžkování/ nerf/ archery game

             AKADEMIE SUPERHRDINŮ 

             Světu hrozí nebezpečí v podobě superpadouchů, kteří společně utekli z vězení. Zachraňte svět proměnou své třídy obyčejných žáků na třídu plnou superhrdinů! Týdenní výcvik v akademii pro superhrdiny z vás udělá plnohodnotné suprhrdiny s mocí bojovat proti všudy přítomnému zlu. Společně se superinstruktory si projdete superhrdinským výcvikem, na kterém se naučíte, jak bojovat proti superpadouchům, jako je Hádankář, Joker, Lex Luthor nebo samotný Thanos

             Program je zaměřen na budování fair play chování dětí, budování spolupráce a představivosti. Pro děti jsou nachystané sportovní, vědomostní i kreativní aktivity.

             Do programu je možné zařadit výuku:

             in-line bruslení/ cyklistiky/ skateboardingu/ koloběžkování/ nerf/ archery game

               PROGRAMY PRO ŠKOLU V PŘÍRODĚ PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY

               SVĚT MODRÝCH SKŘÍTKŮ

               Jsou malí, modří, roztomilí, nesmrtelní, avšak v současné chvíli zoufalí! Černokněžník Gargamel a jeho kocour Azrael jsou posedlí kouzelnou šmoulí esencí a jejich cílem je pochytat všechna šmoulátka. Pomůžete jim zachránit modré skřítky a jejich úžasný modrý svět plný fantazie? Plno dobrodružství si užijete i se Šmoulinkou nebo Koumákem.

               Do programu jsou zahrnuty stmelovací prvky a prvky vzájemné nápomoci. Taťka šmoula bude všem šmoulatům radit a pomáhat a stejně tak dohlížet na dodržování pořádku a pravidel v modré vesničce.

                 Z POHÁDKY DO POHÁDKY

                 Pohádka o třech zlatých vlasech Karkulky, Sněhurce a Širokém, Dlouhém a Šmudlovi nebo o Šípkové Mařence… nebo že by ty pohádky byly jinak? Šašek to zřejmě popletl a poslal pohádkové bytosti do špatných pohádek. Vycestuj do pohádkové říše a pomoz všem hrdinům a princeznám se dostat do své pohádky zpět.

                 Do programu jsou zahrnuty stmelovací prvky a prvky vzájemné nápomoci. Moudrý král vám ukáže cestu, jak pohádkovou říši osvobodit a nastolit v ní opět řád a pořádek.

                   MIMONI

                   Padouch Grue a jeho povedená partička Mimoňů se rozhodla skočit po hlavě do dalších dobrodružství. Aby mohli splnit svoji misi, potřebují rozšířit své řady a tak hledají do svého padoušského týmu další mimoně. Přidejte se k nim a staňte se dalšími mimoni na tajné padoušské misi.

                   Do programu jsou zahrnuty stmelovací prvky a prvky vzájemné nápomoci. Grue na všechny malé, žluté a rozverné mimoně dohlíží a určuje, jak jednotlivá dobrodružství překonají.

                     NA INDIÁNSKÉ STEZCE

                     Indiánské kmeny obdivují přírodu a vzdávají hold všem čtyřem živlům světa – vodě, ohni, zemi i vzduchu. Malí „indiánci“ se učí pracovat s těmito čtyřmi živly, poznávat přírodu, znaky, vyrobit totem a tancují a zpívají indiánský tanec. Kdo z nich získá nejvíce pér na svou indiánskou čelenku od Mámy Medvědice a kdo předvede Velkému Manitou jeho odhodlanost při závěrečné indiánské stezce? Do programu jsou zahrnuty stmelovací prvky a prvky vzájemné nápomoci. Máma Medvědice nikdy nenechá malé „indiánky“ samotné a spolu s Velkým Manitou se vždy se o ně náležitě postará.

                       KNIHA DŽUNGLÍ

                       Hlavní hrdina Mauglí je člověčí mládě, vychované vlčí smečkou. Celá džungle trpí nedostatkem vody. Mauglí se odhodlá a vydává se na cestu, aby svou džungli zachránil a přivedl vodu zpět. Jeho dobrodružná cesta je plná poznání, nebezpečí, nových tvorů a kdoví čeho dalšího. Cestou se Mauglí setkává se zvířaty, jejichž úkoly musí překonat. Přidáte se k němu a pomůžete Mauglímu najít, co potřebuje? Do programu jsou zahrnuty stmelovací prvky a prvky vzájemné nápomoci. Sova Balů a myška Ší putuje nenápadně s Mauglím a nikdy mu nedovolí sejít z cesty pryč.

                         FERDA CVIČÍ MRAVENIŠTĚ

                         Ferda mravenec je usměvavý mravenec s červenou puntíkovanou mašlí kolem krku. Nebojí se, je chytrý, vynalézavý a vždy si ví rady. Jelikož život v místním mraveništi byl pořád stejný, Ferda se rozhodl uspořádat mravenčí olympiádu! S Olympiádou mu pomáhá Brouk Pytlík a pilně spolu pracují na organizaci a zlepšení kondice každého mravence. Malí mravenečci se tak naučí základům několika sportů, dozví se, jak trénovat a co je to fair play. Do programu jsou zahrnuty stmelovací prvky a prvky vzájemné nápomoci. Zapojíš se do her taky, aby ti Beruška mohla dát svou tečku?