Sportovně-turistické pobyty

Sportovně – turistické výlety a pobyty pro žáky druhého stupně ZŠ a studenty SŠ jsou hlavně o společných chvílích a skvělých zážitcích. Naše „turisťáky“ jsou plné sportu, zážitků, her a skvělých aktivit po celý den.

Sportovně – turistický pobyt s námi, to je školní parta, parta přátel, výlety za přírodními i kulturními zajímavostmi České republiky, hodně her a zábavy, poznávání přírody, sebe samotného i druhých, … ale i spaní ve spacáku, vaření na liháku, puchýře z nových pohorek či z pádla, nohy plné svalů ze šlapání na kole, bloudění s mapou i bez mapy, oblíbené zkratky – prodlužovačky, večery u ohně s kytarou, humorné převleky a scénky, bájné historky, horské vrcholy i podzemní chodby, cyklostezky nebo traily, pláštěnka i plavky a především: náhradní ponožky!

Rádi vám pomůžeme zajistit prostory, ubytování, dopravu i stravování. Věříme, že na základě společných konzultací najdeme pro vaši školu a děti to nejlepší možné řešení.

LOKALITA | Hrubá Voda, Jedovnice, Vranovská přehrada, Kunčice, Karlov, Horní Bečva, Olešnice. Pokud máte svoji oblíbenou lokalitu, rádi za vámi přijedeme

Turistické výlety patří do školních akcí s nejdelší tradicí. Cílem programu je osvojit si techniku chůze v horském terénu s dodržováním všech bezpečnostních pravidel. Déle se žáci seznámí s horolezeckým materiálem a výstavbou nízkých lanových překážek, které následně společně budou překonávat. Na turistickém pobytu se dětí mohou těšit na kurz přežití v divočině, kde si budou muset sami vyrobit zbraň, najít potravu a rozdělat oheň.

Na odvážné děti čeká táboření v lese přes noc.

Rádi vám pomůžeme zajistit ubytování, dopravu i stravování. Věříme, že na základě společných konzultací najdeme pro vaši školu a děti to nejlepší možné řešení.Doporučené lokality: Jedovnice, Vranovská přehrada, Kunčice, Karlov, Horní Bečva, Olešnice. Pokud máte svoji oblíbenou lokalitu, rádi za vámi přijedeme.

Vodní turistika patří mezi nejoblíbenější školní akce. Díky vodní turistice mají děti možnost poznat něco nového.

Během vodáckého pobytu se žáci naučí bezpečně ovládat loď a seznámí se s bezpečnostními zásadami na vodě. Po pár hodinách základní výuky se budou děti cítit na lodi jako ryba ve vodě a sportovní zážitky budou barvitě rozebírat při večerním táboráku.

Vodní turistika není žádná nuda. Na vodě i na souši mají děti po celou dobu připravené hry a soutěže, které vedou ke stmelení třídního kolektivu.

Na odvážné vodáky čekají po trase jezy a peřeje, které umocní sílu zážitku na vodě. Veškeré překážky vám pomohou překonat zkušení instruktoři.

S námi se můžete plavit na raftu, kajaku, barace či kánoi a stát se kapitánem lodi.

Rádi vám pomůžeme zajistit ubytování, dopravu i stravování. Věříme, že na základě společných konzultací najdeme pro vaši školu a děti to nejlepší možné řešení.

Doporučená lokalita: řeka Morava, řeka Berounka, řeka Jizera, řeka Lužnice, řeka Ohře, řeka Otava, řeka Sázava a řeka Vltava

Cyklistika příznivě působí na fyzickou kondici, zručnost a celkový zdravotní stav dětí. Motivuje děti ke sportu ve škole i mimo školu. Umožní jim účast na cyklistických, dopravních a zdravovědných soutěžích. Během cykloturistické akce se děti seznámí se základní jízdou v terénu. Pro zkušené cyklisty řadíme do výuky prvky disciplín jako downhill a enduro.

V edukační části se rovněž věnujeme dopravní výchově a bezpečnému chování na pozemních komunikacích a praktickým ukázkám servisu kol.

Kromě cyklistiky čeká na děti řada kolektivních her, během kterých se naučí spolupracovat ve skupině. Do programu řadíme i netradiční hry jako archery aktivity, brenbal a mnoho dalšího.

V případě putovního cyklovýletu, zajišťujeme po celou dobu akce cyklo autobus, který složí jako doprovodné vozidlo.

Rádi vám pomůžeme zajistit ubytování, dopravu i stravování. Věříme, že na základě společných konzultací najdeme pro vaši školu a děti to nejlepší možné řešení.

Doporučené lokality: Jedovnice, Vranovská přehrada, Kunčice, Karlov, Horní Bečva, Olešnice. Pokud máte svoji oblíbenou lokalitu, rádi za vámi přijedeme.

Poptejte nezávazně sportovně-turistický pobyt