O naší výuce

Program výuky upravují naši zkušení instruktoři na míru klientovi a kromě techniky lyžování učí své svěřence také porazit strach a stres při prvních pokusech na lyžích. Lekce vedeme zábavnou a originální formou. Věříme, že sport není o drilu a špičkových výkonech, ale měl by především bavit.

Sport není o špičkových výkonech ani o drilu. Sport by měl především bavit. Proto vedeme naše sportovní lekce zábavnou a originální formou. Klienty neučíme jen konkrétní sport, ale pomáháme jim zbavit se strachu a odbourat stres. Při sportování je pocit bezpečí a jistoty stejně důležitý jako samotná technika. Instruktoři Newman School nejsou jen profesionálové a učitelé, ale i parťáci na sport, kterým mohou klienti věřit a spolehnout se na ně.

Newman School dnes patří k největším sportovním školám v Česku. Na jejím začátku v roce 2007 stálo několik přátel, kteří se rozhodli, že budou radost z pohybu a zkušenosti předávat dál. Postupně se rozrostl nejen náš tým, ale i pobočky. V roce 2009 jsme nabídku rozšířili o letní akce, které pořádáme i v zahraničí. Naši profesionalitu podtrhl v roce 2011 vstup do Českého svazu lyžařských škol, kde členové Newman School aktivně působí v lektorských sborech.

naučíme vás: lyžování, snowboarding, telemark, monoski

Individuální výuka lyžování a snowboardingu

Individuální výuka lyžování a snowboardingu je progresivní způsob výuky. Instruktor se plně věnuje jednomu klientovi. Ve výuce instruktor volí metody výuky přímo dle potřeb klienta. Individuální výuka je vhodná pro začátečníky a jedince, kteří chtějí trénovat konkrétní dovednost.

Doporučený věk pro výuku lyžování: od 4 let do 99let

Doporučený věk pro výuku snowboardingu: od 6 do 99let

Ceník Individuální výuky  (pouze 1 osoba) – Výuka lyžování, snowboardingu, telemarku, monoski.

Hrubá Voda

650Kč
1 hodina (50 minut)

1200Kč
2 hodiny (100 minut)

2200Kč
1 den (2×2 hodiny = 200 minut)

Olešnice

650Kč
1 hodina (50 minut)

1200Kč
2 hodiny (100 minut)

2200Kč
1 den (2×2 hodiny = 200 minut)

Rališka

550Kč
1 hodina (50 minut)

800Kč
2 hodiny (100 minut)

1900Kč
1 den (2×2 hodiny = 200 minut)

 

Kunčice

490Kč
1 hodina (50 minut)

900Kč
2 hodiny (100 minut)

1600Kč
1 den (2×2 hodiny = 200 minut)

Tip 1: Děti mladší 4 let se mohou také učit lyžovat. Ovšem je dobré si nejdřív vyzkoušet, jak dítě reaguje na zimu, lyžařské vybavení a prostředí lyžařského svahu. Vše si v klidu vyzkoušejte bez nutnosti dítě cokoliv učit. Touto zkouškou si ušetříte spoustu nervů a peněz.

Tip 2: Každé naše středisko má dětský park nebo lyžařský kolotoč. Ty jsou skvělé pro první seznámení s lyžemi a prostředím.

Tip 3: Každé dítě je jiné a každé potřebuje pro naučení se nových dovedností jiný čas. Pokud vaše dítě neumí lyžovat ve 2,5 letech jako sousedčino, nezoufejte a nespěchejte na něj. Někdy je lepší rok dva počkat.

Tip 4: Začátečníkům na lyžích i snowboardu instruktor hodně pomáhá za ruce. Je proto lepší zvolit pro začátečníky individuální výuku.

Tip 5: Začátky jsou vždy lepší s instruktorem. Naučíte se správně základy, na kterých můžete stavět i sami. Pokud ovšem od začátku máte špatné návyky, přeučování je mnohem těžší.

Tip 6: Začátečníci na lyžích nepotřebují hůlky. Instruktor si o přinesení hůlek na lekci řekne sám, až je klient připraven.

Tip 7: Instruktor volí svah dle dovedností dítěte, které si sám musí ověřit. Nedivte se proto první jízdě na malém kopci. Instruktor si musí být jistý, že dítě velký kopec zvládne. Navíc tato zkouška zabere jen chvilinku.

Tip 8: První lekce na snowboardu je hodně teoretická. Doporučujeme proto jako první lekci dvouhodinovou.

Skupinová výuka lyžování a snowboardingu

Skupinová výuka lyžování a snowboardingu je vhodná pro již zkušenější lyžaře a snowboardisty, kteří umí samostatně zastavovat a zatáčet. Instruktor ve skupinové výuce pracuje na dovednostech celé skupiny. Skupinová výuka je výborná k naučení orientace na svahu a pravidel chování lyžařů a snowboardistů. Navíc díky společným cvikům klienti rozvíjejí pokročilé dovednosti na lyžích i snowboardu a získávají jistotu a kontrolu nad svým sportovním vybavením.

Rezervace skupinových lekcí pro uzavřené skupiny je možná přes telefon na pobočku

Doporučený věk pro výuku lyžování: od 4 let do 99let

Doporučený věk pro výuku snowboardingu: od 6 do 99let

Ceník Individuální výuky  (pouze 1 osoba) – Výuka lyžování, snowboardingu, telemarku, monoski.

Hrubá Voda

650Kč                    1 hodina (50 minut)

1200Kč                 2 hodiny (100 minut)

2200Kč                 1 den (2×2 hodiny = 200 minut)

Olešnice

650Kč                    1 hodina (50 minut)

1200Kč                 2 hodiny (100 minut)

2200Kč                 1 den (2×2 hodiny = 200 minut)

Rališka

550Kč                    1 hodina (50 minut)

800Kč                    2 hodiny (100 minut)

1900Kč                 1 den (2×2 hodiny = 200 minut)

 

Kunčice

490Kč                    1 hodina (50 minut)

900Kč                    2 hodiny (100 minut)

1600Kč                 1 den (2×2 hodiny = 200 minut)

Tip 1: Skupinová výuka není vhodná pro začátečníky. Zeptejte se po lekci instruktora, zda již skupinovou lekci doporučí.

Tip 2: Míchat dospělé a děti není úplně vhodné. Většinou si lekci neužijete tolik jako děti s dětmi a dospělí s dospělými.

Tip 3: Máte doma sourozence nebo kamarády, kteří již umí zastavovat a zatáčet a jezdí podobně? Vezměte je do skupinové výuky. Čeká zde na ně spousta společných her na lyžích i snowboardu.

Tip 4: První jízda je vždy na malém kopci. Slouží jako součást rozcvičky a instruktor si během ní ověřuje dovednosti skupiny.

Kurzy lyžování a snowboardingu pro MŠ a ZŠ

Lyžařské kurzy pro mateřské a základní školy probíhají v dopoledních nebo odpoledních hodinách, dle domluvy se školou. Výuka je vedena skupinovou formou. Kurzy probíhají ve ski areálu Olešnice, Hrubá Voda a Kunčice.

Účastníky je možné na kurz připojistit pro případ úrazu.

Tip 1: Úroveň dětí se může v průběhu kurzu měnit. Aby se vždy dítě mělo co naučit, posunujeme ho mezi skupinami podle jeho aktuálních dovedností.

Tip 2: Na školních kurzech můžete najít skupinky 3-10 dětí s jedním instruktorem. Záleží na úrovni malých sportovců. Začátečníků bude mít vždy instruktor méně než zkušených sportovců.

Tip 3: Děti učíme samostatnosti, proto již první jízdy na vleku trénují sami. Samozřejmě s naším vedením a pomocí.

Tip 4: Instruktor může jet na vleku první nebo poslední. Vždy dle situace. Všechny naše vleky mají obsluhu, takže dětem nastoupit pomohou. Pokud jede instruktor první, dělá tak kvůli bezpečnosti při vystupování.

Lyžařské pobyty v česku i zahraničí

Zimní dovolená bez starostí. Svěřte svoji zimní dovolenou do našich rukou. Čeká na vás a vaše děti výuka lyžování a snowboardingu, testování lyží, večerní zábavný program pro děti i dospělé, relaxace, masáže a hlavně pohoda. Vybrat si můžete z rakouských i českých destinací, celodenního nebo jen částečného programu a rozmanitých témat akcí.

EXPEDICE MIKULÁŠ – Rakousko

Víkendové lyžování v Beskydech pro rodiny s dětmi

Lyžařské víkendy plné zážitků pro celou rodinu

Ledové království – 21. 2.-23. 2. 2020

Po stopách yettiho – 24. 1.-26. 1. 2020

 

Víkendové pobyty s výukou lyžování a animačním programem jsou určené rodinám s dětmi. Připravena je skupinová výuka lyžování pro děti a individuální výuka lyžování pro dospělé.

O výuku lyžování se starají naši vyškolení instruktoři, kteří do výuky zahrnují herní prvky. Dětská výuka je rozdělena do 4 hodin v sobotu a 3 hodin v neděli. Děti jsou vždy rozděleny do skupin dle dovedností. Výuka dospělých probíhá formou individuální výuky a je nutné ji objednat předem. V ceně není zahrnuta individuální lekce pro dospělé.

Pohodlné ubytování a strava je zajištěna na Hotelu Bečva. Pokoje na hotelu Bečva jsou vybaveny sociálním zařízením. Strava je zajištěna formou plné penze na Hotelu Bečva. Hotel nabízí whirlpool, bowling a stolní tenis. Fotografie a další informace o ubytování naleznete na www.becva-hotel.cz

Kromě lyžování na děti čeká v sobotním večeru animační program dle aktuálního téma pobytu. Téma pobytu naleznete v rezervačním formuláři s datem konání pobytu.

Ski areál Rališka disponuje sedačkovou lanovkou a dětským vlekem. Areál je díky třem sjezdovým tratím vhodný pro celou rodinu.

Cena pro děti: 3.500 Kč (3-13 let)

Cena pro dospělého: 3.450 Kč (bez výuky lyžování)

Dospělí si mohou rezervovat individuální výuku za zvýhodněnou cenu 350 Kč/hod.

V ceně je zahrnuto:

  • ubytování v Hotelu Bečva
  • plná penze v Hotelu Bečva
  • skipas na dva dny
  • skupinová výuka dětí
  • večerní animační program pro děti

Doprava na pobyt není zajištěna.

Aktuální termíny a témata pobytů pro rok 2020:

Ledové království – 21. 2.-23. 2. 2020

Po stopách yettiho – 24. 1.-26. 1. 2020

STORNO PODMÍNKY

Storno-poplatky: Zruší-li závazně přihlášený účastník svou účast 20 dní před akcí vč., bude účastníkovi účtován storno poplatek ve výši 60 % rezervační platby. Zruší-li účastník svou účast na akci po tomto termínu, bude účastníkovi účtován storno poplatek ve výši 80 % z rezervační platby a ostatní finanční prostředky budou vráceny dobropisem. Tyto lhůty se počítají ode dne doručení storna naši organizaci.

V případě, že si najde účastník adekvátní náhradu, není účtován storno poplatek.

Zimní příměstské kempy, lyžařské kroužky

Zimní příměstské kempy s výukou lyžování a dalšími aktivitami nebo pravidelné lyžařské kroužky pořádáme ve ski areálech Hrubá Voda a Olešnice. Kempy jsou skvělý způsob, jak rozvinout lyžařské a snowboardové dovednosti jednotlivců pomocí skupinové výuky, her na sněhu a dalších zábavných aktivit. Vybrat si můžete z celotýdenních kempů na jarní prázdniny, 2-3 denních kempů o vánočních prázdninách, jednodenních akcích nebo pravidelných kroužků.

Lyžařský kroužek

Kroužek stop Plužení

Lyžařský kroužek určený pro všechny malé lyžaře, kteří si chtějí zdokonalit techniku, zrychlit a nacvičit si jízdu v závodních bránách. Během kroužku děti trénují techniku jízdy a učí se jezdit carvingovým obloukem. Cílem kroužku je přejít z jízdy v pluhu do jízdy carvingovým obloukem.

Podmínkou je, aby děti zvládly samy vyjet na vleku. Skupinová lekce je pro max 6 dětí. Kroužek je sestaven z celkem 4 lekcí trvajících 1h15min, konaných jednou týdně.

Věk: od 5 let

Podmínkou účasti v kroužku je samostatná jízda na vleku a schopnost zabrzdit na zatočit na prudším kopci (červená sjezdovka).

Víte, že…

… u správně projetého carvingového oblouku lyže zatáčí samy? Stačí jim dát pouze správný pokyn tělem a chviličku počkat.

Lyžařské příměstské kempy

Zimní kempy (tábory)

Chcete, aby vaše děti prožily nezapomenutelné prázdniny v kolektivu svých vrstevníků? V tom případě je náš lyžařský a snowboardový kemp to pravé pro vás.

V rámci táboru se děti naučí jak základy, tak i pokročilé prvky na lyžích pod vedením našich zkušených instruktorů, poznají spoustu kamarádů a zažijí s námi nevšední zážitky. Vaše dítě se vžije do role malého závodníka a nacvičí si oblouky ve slalomových brankách.

 

Jak vypadají dny na kempu?

Instruktoři si děti převezmou ráno ve ski-areálu. Celé dopoledne proběhne blok výuky lyžování. V teplých prostorách bude pro děti připraven oběd a relax v podobě výtvarných dílen.  Spoustu zábavy si poté všichni užijí při skupinových hrách a soutěžích v zasněžené krajině.  Poslední den kempu děti zažijí cirkus dovednostních disciplín na sněhu i blátě. Příjemně unavené děti instruktoři předají ve ski-areálu zpět rodičům.

Možnost zapůjčit vybavení přímo v areálu.

Zajištěny dvě svačiny a teplý oběd včetně pitného režimu.

Skipas v ceně tábora.

 

Podrobnější informace o konkrétním táboru najdete vždy pod daným táborem.

Láká tě práce instruktora v kolektivu mladých a nadšených lidí, kteří mají elánu na rozdávání? Nebo si jen plánuješ doplnit vzdělání? U nás si můžeš vybrat z akreditovaných zimních a letních kurzů. Každoročně pořádáme kurzy instruktora lyžování, snowboardingu a in-line bruslení.

Všechny naše licenční kurzy jsou vedeny pod akreditací MŠMT a splňují zákonné podmínky udělení licence.