Kurzy lyžování a snowboardingu
pro MŠ a ZŠ

Lyžařské kurzy pro mateřské a základní školy probíhají v dopoledních nebo odpoledních hodinách, dle domluvy se školou. Výuka je vedena skupinovou formou. Kurzy probíhají ve ski areálu Olešnice, Hrubá Voda a Kunčice.
Účastníky je možné na kurz připojistit pro případ úrazu.

Tip 1:

Doporučený věk pro začátky lyžování ve skupinové výuce je čtvrtý rok dítěte.  Pro děti s věkem kolem třech let doporučujeme vyzkoušet nejprve individuální výuku.

Tip 2:

Děti jsou rozděleny do skupin podle jejich aktuálních dovedností. Naši instruktoři zkouší dovednosti dětí v první části první lekce.

Tip 3:

Může se stát, že dítě je v průběhu lekcí přesunuto do jiné skupiny. Děti přesunujeme vždy do skupiny, ve které se cítí komfortně, dobře a dle dovedností, kterou se právě učí.

Tip 4:

I když jde o skupinovou výuku, pořád se snažíme, aby byl dětem dopřán individuální přístup. Z toho důvodu tvoříme menší skupiny dětí. Velikost skupiny se odvíjí od zkušeností a věku dětí.

Tip 5:

Děti učíme samostatnosti, proto již první jízdy na vleku trénují sami. Samozřejmě s naším vedením a pomocí. Není se čeho obávat, postupujeme vždy dle metodiky výuky.

Tip 6:

Instruktor ve skupinové výuce jede na vleku první kvůli bezpečnosti klientů při vystupování. Všechny naše vleky mají obsluhu, která klientům s nástupem pomůže. Klienti jsou vždy dopředu poučeni, jak se správně na vleku chovat.

Tip 7:

Lyže pro začátečníka by měly dlouhé mezi bradou a rameny dítěte. Snowboard pro začátečníka by mě mít délku mezi nosem a bradou.