Skupinová výuka lyžování a snowboardingu

Skupinová výuka lyžování a snowboardingu je vhodná pro již zkušenější lyžaře a snowboardisty, kteří umí samostatně zastavovat a zatáčet. Pokud máte doma začátečníka, pak pro vás máme přichystané skupinové školičky, které fungují na stejném principu jako školní kurzy. Instruktor ve skupinové výuce pracuje na dovednostech celé skupiny.
Rezervace skupinových lekcí pro uzavřené skupiny je možná přes telefon na pobočku

Doporučený věk pro
výuku lyžování: od 4 let do 99let

Doporučený věk pro
výuku snowboardingu: od 6 do 99let

Ceník skupinové výuky (2-5 osob)

Výuka lyžování, snowboardingu, telemarku, monoski. Účastníci musí mít osvojeny základní dovednosti (samostatně zastavit, zatočit) a být na stejné úrovni.

Hrubá Voda

500 Kč/os.
1 hodina (50 minut)

900 Kč/os.
2 hodiny (100 minut)

1500 Kč/os.
1 den (2×2 hodiny = 200 minut)

Olešnice

500 Kč/os.
1 hodina (50 minut)

900 Kč/os.
2 hodiny (100 minut)

1500 Kč/os.
1 den (2×2 hodiny = 200 minut)

Rališka

450 Kč/os.
1 hodina (50 minut)

800 Kč/os.
2 hodiny (100 minut)

1300 Kč/os.
1 den (2×2 hodiny = 200 minut)

Kunčice

450 Kč/os.
1 hodina (50 minut)

800 Kč/os.
2 hodiny (100 minut)

1300 Kč/os.
1 den (2×2 hodiny = 200 minut)

Tip 1:

Doporučený věk pro začátky lyžování ve skupinové výuce je čtvrtý rok dítěte. Pro děti s věkem kolem třech let doporučujeme vyzkoušet nejprve individuální výuku.

Tip 2:

Naší snahou je, aby skupinu tvořili nejen klienti s podobnými zkušenostmi, ale také, aby si i věkově rozuměli. Na základě toho může skupinová výuka motivovat a posouvat klienty dále.

Tip 3:

Začátečníci na lyžích nepotřebují hůlky. Instruktor si o přinesení hůlek na lekci řekne sám, až jsou klienti připraveni.

Tip 4:

Instruktor při výuce volí a testujte správný terén podle zkušenosti klientů. Změna terénu během výuky je běžná.

Tip 5:

Instruktor ve skupinové výuce jede na vleku první kvůli bezpečnosti klientů při vystupování. Všechny naše vleky mají obsluhu, která klientům s nástupem pomůže. Klienti jsou vždy dopředu poučeni, jak se správně na vleku chovat.

Tip 6:

Lyže pro začátečníka by měly být dlouhé mezi bradou a rameny dítěte. Snowboard pro začátečníka by měl mít délku mezi nosem a bradou.

Výukové balíčky

Resort Hrubá Voda | Olešnice

Výhodné výukové balíčky

Objev kouzlo balíčku.. Učení a zábava v jednom!

Výuka lyžování v malých skupinkách pro děti od 4 do 7 let je skvělou formou učení. Snoubí se v ní individuální přístup instruktora a zážitek a zábava ze stráveného času s vrstevníky. Zaručujeme zlepšení lyžařských schopností a zábavný čas strávený s dětmi.

Cenově vycházejí tyto kurzy výhodněji než individuální lekce, ale na své kvalitě neztrácejí, naopak – děti dělají stejné pokroky a navíc zažívají zábavu s vrstevníky a navzájem se motivují.

V rámci výukových balíčků probíhají vždy dvě lekce s délkou jedné lekce 100 minut.

Skupinky tvoří 2 – 5 dětí rozdělených dle dovedností. Naše lyžařské balíčky jsou vhodné pro začátečníky pokročilé lyžaře od 4 do 7 let.

Nedokáže vaše ratolest samostatně lyžovat, nebo už zvládá zastavení a otočení na lyžích? Lekce přizpůsobujeme pro všechny.

V ceně kurzu, který zahrnuje dvě lekce, je kromě služeb zkušeného instruktora také skipasssvačinka (tyčinka a čaj) a medaile, které dostanou děti na závěr kurzu.

Výuku vedou zkušení instruktoři s licencí MŠMT.

Povinnou výbavu na výuku tvoří helma, lyže a lyžáky. Vybavení je možné na výuku zapůjčit za 400Kč na obě lekce.

Cena výukového balíčku je 1700Kč. Balíček je možné objednávat již před začátkem lyžařské sezóny!

Aktuální vypsané termíny balíčků s bližšími informacemi o daném balíčku naleznete pod kolonkou rezervovat.

Nevíte si stále rady? Neváhejte se obrátit na vedoucího instruktora:

Gabriela Krejčí – gabca@newmanschool.cz, tel. 731 322 043

  Lyžařský / SNB kurz pro veřejnost

  Hrubá Voda

  LYŽAŘSKÝ / SNB KURZ PRO VEŘEJNOST (pro začátečníky i pokročilé)

  Ski areál Hrubá Voda

  KRÁTKÝ POPIS

  Lyžařský/SNB kurz určený pro děti od 6 do 13 let si klade za cíl zábavnou formou děti naučit nebo zdokonalit základní lyžařské/snowboardové dovednosti, popř. jejich rozvoj, vzbudit zájem dětí o lyžování/snowboarding a vytvořit pozitivní vztah k zimním aktivitám. Kurz je veden skupinovou formou a je svým obsahem přizpůsoben věku a dovednostem dětí. Kurz je vhodný pro úplné začátečníky i pro zkušenější lyžaře. Výuku vedou zkušení instruktoři s licencí MŠMT. Kurz je sestaven z 5 lekcí rozdělených do 5 týdnů, jedna lekce má délku 2 hodiny. Kurz probíhá v nedalekém ski areálu Hrubá Voda.

  JAK KURZ FUNGUJE

  Autobus bude přistaven každou středu od 8.1.2020 na místo Tržnice-plocha v Olomouci, kde rodiče předají děti instruktorům do autobusu. Autobus má cíl ski areál Hrubou Vodu. V případě nevyužití dopravy z Olomouce je nutné být v lyžařské škole 10 min před zahájením výuky.

  Naše lyžařské kurzy jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé lyžaře a snowboardisty. Každý instruktor má na starosti malou skupinu dětí stejných nebo podobných lyžařských/snowboardových dovedností. Výuku je obohacena o řadu her a didaktických pomůcek a vždy ji půlí přestávka na svačinu Na výuku je možné zapůjčit vybavení pouze po dobu kurzu nebo na celou zimní sezónu. Poslední lekce je ukončena olympiádou.

  Po lekci si buď rodič dítě přebírá na místě, nebo dítě nastupuje do autobusu a společně s instruktory jede opět na zastávku TRŽNICE-PLOCHA, kde instruktoři předají děti rodičům.

  SKUPINOVÁ FORMA VÝUKY

  Skupinová výuka je hravý a efektivní způsob osvojení si požadovaných dovedností. Děti spolupracují v kolektivu a vytváří si zdravé sociální interakce.

  ZÁKLADNÍ INFORMACE

  VĚK: od 6 do 13 let

  NÁSTUPNÍ MÍSTO A ČAS ODJEZDU AUTOBUSU: Tržnice (plocha), Olomouc v 15:25

  VÝSTUPNÍ MÍSTO A ČAS PŘÍJEZDU AUTOBUSU: Tržnice (plocha), Olomouc v 18:30

  ČAS VÝUKY VE SKI AREÁLE HRUBÁ VODA: 16:00 – 18:00

  V PŘÍPADĚ NEVYUŽITÍ DOPRAVY SRAZ V LYŽAŘSKÉ ŠKOLE VŽDY 10 min před zahájením výuky.

  TERMÍN ZAHÁJENÍ PRVNÍ LEKCE: STŘEDA 8. 1. 2020.

  TERMÍNY JEDNOTLIVÝCH LEKCÍ: 8.1.; 15.1., 22.1., 29.1. a 12.2. 2020

  • V době Olomouckých jarních prázdnin se lekce nekoná a bude nahrazena v následujícím týdnu (12. 2. 2020).

  MOŽNOST ZAPŮJČENÍ VÝBAVY: Zapůjčení je nutné uvést při registraci.

  POVINNÁ VÝBAVA: Helma, lyže, lyžáky a zimní výstroj.

  CENA:

  Cena za 2 h kurz s dopravou z Olomouce: 2800 Kč

  Cena za 2 h kurz bez dopravy: 2300 Kč

  Cena za zapůjčení vybavení pouze na  kurz: 650 Kč

  (vybavení bude vždy na svahu pro děti připraveno během výuky)

  Cena za zapůjčení vybavení na celou lyžařskou sezónu: 1200 Kč

  (nutno vyzvednout vybavení v Olomouci)

  Cena kurzu zahrnuje (skupinová výuka, skipass, svačina (tyčinka, čaj), doprava (pokud je to kurz s dopravou), dárek  pro děti)

   

  ZPŮSOB PLATBY:

  Peníze, prosím, pošlete na účet na základě doručeného e-mailu od Newman School s informacemi o platbě.

  Variabilní symbol byl generován automaticky do e-mailu. Variabilní symbol naleznete i ve vašem uživatelském profilu PŘIHLÁSIT/REZERVACE/ZAPLATIT

  Do zprávy pro příjemce, prosím, uveďte jméno vašeho dítěte a název školy/ školky

  NEÚČAST DÍTĚTE NA LEKCI:

  Při neúčasti závazně přihlášeného a řádně zaplaceného dítěte na jednotlivých lekcích kurzu
  je jedinou možností finanční kompenzace čerpání individuálních lekcí v daném středisku formou individuální výuky. Po e-mailové komunikaci s odpovědným zaměstnancem pobočky vám bude připsána hodnota 300 Kč za jednotlivou lekci formou kreditu na váš účet ve sportovní škole Newman school. Nárok na připsání kreditu vzniká v případě řádného omluvení žáka před konáním dané lekce na e-mail: petra@newmanschool.cz.

  V případě neudání důvodu neúčasti před danou lekcí nárok na náhradu zaniká.

  ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

  Mohu na kurz přihlásit i dítě, které nikdy na lyžích/SNB nestálo? Ano, kurz je určen jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé děti.

  Mé dítě lyžovat umí, naučí se ještě něco více? Samozřejmě. Pokročilí lyžaři a snowboardisté trénují pokročilou techniku. Stále je toho mnoho, co se dá naučit.

  Co když nemáme vybavení na lyže/SNB? Můžeme Vám vybavení půjčit. Vybavení je možné zapůjčit za 650 Kč po dobu kurzu (nelze odnášet vybavení domů) nebo si lze za 1200 Kč zapůjčit lyžařské/SNB vybavení na celou lyžařskou sezónu (nutné výbavu v Olomouci vyzvednout). Všechny formy zapůjčení je nutné dopředu naší sportovní škole nahlásit!

  Co je součástí vybavení k zapůjčení? Helma, lyže a lyžáky (na žádost lyž.hole)

  Je nezbytné mít potvrzení o seřízení lyží odborným servisem? V případě, že máte vlastní lyže, je nezbytné předat potvrzení o seřízení vázání odborným servisem. V případě zapůjčených lyží (mimo naši půjčovnu) je dostačující kopie dokladu o zapůjčení lyží. Tyto dokumenty si v případě úrazu může vyžádat pojišťovna.

  Je dítě na kurzu pojištěné? Sportovní škola Newman School má pojištění podnikatelských rizik. Z této pojistky plyne pojistné plnění pro klienta v případě pochybení naší sportovní školy.  Nabízíme možnost připojištění klientů v době výuky za 100 Kč.

  Jak dlouho kurz trvá? Kurz trvá 5 týdnů. Jednotlivé lekce trvají 2 hod.

  Kolika dětem se věnuje jeden instruktor? Jeden instruktor má na starosti skupinu 3-6 dětí, dle jejich lyžařských/SNB dovedností.

  Dítě si samo lyžáky neobuje, pomůže mu někdo? Naši instruktoři dětem se vším pomohou.

  Co dát dítěti na kurz s sebou? Zimní sportovní oblečení (oteplováky, bundu, teplé ponožky, dvoje lyžařské rukavice) a lyžařské brýle. Následně výbavu na lyže/SNB.

  Co mám dělat, když dítě onemocní? V případě nemoci, prosím, nahlaste tuto informaci sportovní škole.

  Co je to kredit? Kredit je hodnota, která vám bude připsána v případě řádně omluvené nemoci na váš účet u Newman School. 1 kredit = 1 Kč. Tento kredit můžete následně čerpat na veškeré individuální služby naší sportovní školy.

  Kontakt:

  Mgr. Petra Číhalíková

  petra@newmanschool.cz

  +420 732 499 935

  www.newmanschool.cz

   Sportovní lyžařská přípravka

   Resort Hrubá Voda

   SPORTOVNÍ LYŽAŘSKÁ PŘÍPRAVKA  

   Ski areál Hrubá Voda

   KRÁTKÝ POPIS

   Máte doma malého závodníka?  Potřebujete vylepšit styl, techniku lyžování či jiné dovednosti? Právě pro tyto malé závodníky, kteří již umí ovládat lyže – spouštíme nový kurz sportovní lyžařské přípravky, kde zdokonalíme techniku, zrychlíme a nacvičíme si jízdu v závodních bránách. Během kroužku děti trénují techniku jízdy a učí se jezdit carvingovým obloukem. Cílem kroužku je zdokonalení veškerých lyžařských dovedností.

   Lyžařský kurz určený pro děti od 6 do 12 let si klade za cíl zábavnou formou děti naučit nebo zdokonalit lyžařské dovednosti, popř. jejich rozvoj, vzbudit zájem dětí o lyžování a vytvořit pozitivní vztah k zimním aktivitám. Kurz je veden skupinovou formou a je svým obsahem přizpůsoben věku a dovednostem dětí. Kurz je vhodný pro děti se základními dovednostmi i pro zkušenější lyžaře. Výuku vedou zkušení instruktoři s licencí MŠMT. Kurz je sestaven z 7 lekcí rozdělených do 7-8 týdnů (s ohledem na jarní prázdniny) jedna lekce má délku 80 min. Kurz probíhá v nedalekém ski areálu Hrubá Voda. Podmínkou je, aby děti zvládly samy vyjet na vleku.

   JAK KURZ FUNGUJE

   Každé pondělí od 11.1.2021 se sejdeme v 17:00 před kanceláři lyžařské školy, kde si vaše děti převezmou zkušení instruktoři a v 18:20 vám je předají, opět na stejném místě pokud se s vámi instruktor nedomluví jinak.

   Naše lyžařské kurzy jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Každý instruktor má na starosti malou skupinu dětí stejných nebo podobných lyžařských dovedností. Výuku je obohacena o řadu her a didaktických pomůcek a vždy ji půlí přestávka na svačinu Na výuku je možné zapůjčit vybavení na celou zimní sezónu. V průběhu lekcí budou kontrolní závody a poslední lekce bude ukončena „olympijským závodem“.

   Cílem kurzu je děti seznámit se sportovní technikou lyžování, děti se během kurzu seznámí se základy závodního ježdění a vyzkouší si různé druhy lyžařských slalomů.

   SKUPINOVÁ FORMA VÝUKY

   Skupinová výuka je hravý a efektivní způsob osvojení si požadovaných dovedností. Děti spolupracují v kolektivu a vytváří si zdravé sociální interakce.

   ZÁKLADNÍ INFORMACE

   VĚK: od 6 do 12 let

   TERMÍN ZAHÁJENÍ PRVNÍ LEKCE: PONDĚLÍ 11. 1. 2021  v 17:00

   TERMÍNY JEDNOTLIVÝCH LEKCÍ každé pondělí od 11.1.2021 –  v 17:00

   • V době Olomouckých jarních prázdnin se lekce nekoná, náhradní lekce bude upřesněna

   MOŽNOST ZAPŮJČENÍ VÝBAVY: Zapůjčení je nutné uvést při registraci.

   POVINNÁ VÝBAVA: Helma, lyže, lyžáky a zimní výstroj.

   CENA:

   Cena za 80 min kurzu (7 lekcí): 3000 Kč

   Cena za zapůjčení vybavení na celou lyžařskou sezónu: 1200 Kč

   (nutno vyzvednout vybavení v Olomouci)

   Cena kurzu zahrnuje (skupinová výuka, skipass)

    

   ZPŮSOB PLATBY:

   Informace o platbě Bude zaslán po přihlášení

   NEÚČAST DÍTĚTE NA LEKCI:

   Při neúčasti závazně přihlášeného a řádně zaplaceného dítěte na jednotlivých lekcích kurzu
   je jedinou možností kompenzace čerpání skupinových lekcí v daném středisku formou skupinové výuky. Po e-mailové komunikaci s odpovědným zaměstnancem pobočky vám bude navržen termín náhrady. Nárok na náhradu vzniká v případě řádného omluvení žáka před konáním dané lekce na e-mail: jakub@newmanschool.cz.

   V případě neudání důvodu neúčasti před danou lekcí nárok na náhradu zaniká.

   ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

   Mohu na kurz přihlásit i dítě, které nikdy na lyžích nestálo? NE, kurz je určen pro zdokonalování lyžařských dovedností. Podmínkou na zařazení dítěte do kurzu je dovednost: samostatné jízdy na vleku a samostatné zastavení.

   Mé dítě lyžovat umí, naučí se ještě něco více? Samozřejmě. Zdokonalování technik, manupulace s lyžemi, správné držení těla atd. Stále je toho mnoho, co je potřeba pilovat.

   Co když nemáme vybavení na lyže Lze za 1200 Kč zapůjčit lyžařské/SNB vybavení na celou lyžařskou sezónu (nutné výbavu v Olomouci vyzvednout). Všechny formy zapůjčení je nutné dopředu naší sportovní škole nahlásit!

   Co je součástí vybavení k zapůjčení? Helma, lyže a lyžáky (na žádost lyž.hole)

   Je dítě na kurzu pojištěné? Sportovní škola Newman School má pojištění podnikatelských rizik. Z této pojistky plyne pojistné plnění pro klienta v případě pochybení naší sportovní školy.

   Jak dlouho kurz trvá? Kurz trvá od 11.1.2020  – 7lekcí (v době jarních prázdnin se kurz ruší a bude nahrazen)

   Kolika dětem se věnuje jeden instruktor? Jeden instruktor má na starosti skupinu 3-6 dětí, dle jejich lyžařských/SNB dovedností.

   Co dát dítěti na kurz s sebou? Zimní sportovní oblečení (oteplováky, bundu, teplé ponožky, dvoje lyžařské rukavice) a lyžařské brýle. Následně výbavu na lyže.

   Co mám dělat, když dítě onemocní? V případě nemoci, prosím, nahlaste tuto informaci vedoucí intruktorce Gabriela Krejčí – kontakt níže.

   Kontakt:

   Jakub Lehnert

   jakub@newmanschool.cz

   +420 774 595 149

   www.newmanschool.cz

    Olíkova školička pro začátečníky a mírně pokročilé

    Olešnice